Wybierz kategorię tematyczną

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rusza Grand Prix haczyk.pl 2015! Poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem zawodników i czytelników śledzących rywalizację. Postanowiliśmy uwzględnić liczne pomysły forumowiczów dotyczące zasad naszej zabawy i wprowadziliśmy znaczące zmiany w regulaminie, które powinny spowodować, że Grand Prix stanie się jeszcze bardziej emocjonujące a same zasady punktacji jeszcze bardziej miarodajne.

Na zwycięzców w klasyfikacji generalnej czekają okolicznościowe puchary oraz nagrody rzeczowe: kołowrotki karpiowe ufundowane przez Fishing-shop.pl, zestawy przynęt gumowych ufundowane przez Bait Tech oraz weekendowy pobyt dla dwóch osób na łowisku "Bagna u Mańka", firma Robinson i Blog Wędkarski "Ryba z Pojezierza"- po jednym kołowrotku Robinson Admira 207.

Regulamin Grand Prix haczyk.pl 2015 Zgłoszenia do Grand Prix haczyk.pl 2015 Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o wielkim wkładzie kolegi Maryachi w opracowanie nowej koncepcji regulaminu oraz arkuszy do zliczania punktów. Wielkie dzięki!

A oto parę słów o najważniejszych zmianach w regulaminie:

- Rywalizacja będzie podzielona na 2 tury od stycznia do czerwca i od lipca do grudnia, co powinno zwiększyć grono uczestników, eliminując zjawisko "martwego sezonu" występującego na niektórych wodach np. wiosną.

- Obniżenie progów zgłoszeniowych dla 10 gatunków ryb (wyróżnione pogrubioną czcionką w regulaminie)- ma na celu zwiększenie ilości zgłoszeń ryb, których do tej pory nie mieliśmy zbyt wiele w konkursie.

- Wprowadzenie limitów sztuk ryb zaliczanych do punktacji- to bez wątpienia najbardziej istotna zmiana. Ma na celu po pierwsze utrzymanie atrakcyjności konkursu przez cały czas trwania rywalizacji, przez eliminację możliwości zgłaszania nieograniczonej ilości okazów tego samego gatunku. Ten argument często padał w dyskusjach nad regulaminem, jako istotny czynnik zniechęcający do udziału w GP. Po drugie- ustalone limity mają za zadanie uwzględnienie stopnia trudności złowienia danego gatunku ryby. Mówiąc w uproszczeniu- przyjęliśmy, że złowienie 10 sztuk okazów ryb stadnych (np. płoć, leszcz itp) jest równie trudne jak złowienie np. 4 sztuk okazów drapieżników (szczupak, sandacz).

Dlatego limit punktowanych sztuk wpływa na punktację.

Punkty = ((długość ryby zgłaszanej w centymetrach /Rekord Polski w centymetrach według Wędkarskiego Świata) x 1000)/(Limit_gatunku)

Co ważne- do konkursu można zgłosić nieograniczoną liczbę ryb danego gatunku, ale do punktacji liczy się tylko określona limitem liczba sztuk. Oznacza to, że możemy "podmienić" rybę mniejszą na większą w ramach jednego gatunku. Oczywiście punkty będą liczone przez moderatora, którym znów będzie nieoceniony Robal, ale niezależnie od tego, każdy uczestnik może dostać na maila swój własny arkusz kontrolny do ewidencjonowania zgłoszonych ryb. Ułatwi to nadzorowanie swojego "portfela" zgłoszonych ryb.

 
 

- premia za zgłoszony gatunek- przy zgłoszeniu pierwszej ryby z danego gatunku automatyczne do punktów za rybę doliczone jest 100 punktów za "otwarcie gatunku". Ten sposób premiowania wszechstronności eliminuje zjawisko przetrzymywania zgłoszeń w celu zdobycia większej ilości punktów, z którym mieliśmy do czynienia w poprzedniej edycji.

- premia za złowienie rekordu tury. To nowy bonus, który będzie naliczany na koniec tury- łowca największej ryby z danego gatunku otrzyma 200 pkt. To dodatkowa motywacja do polowania na okazy.

- premia za złowienie "Króla Wód"- premia za złowienie ryb będących władcami swoich krain- suma (niziny), głowacicy (rzeki górskie) i łososia (rzeki pomorskie i Bałtyk). Za każdą zgłoszoną rybę tych gatunków uczestnik otrzymuje dodatkowy bonus 200 punktów. Oczywiście tak jak w ubiegłym roku będą nagrody- w tym jedna ufundowana przez Mańka72 :cool: Za trzy pierwsze miejsca w ?Grand Prix haczyk.pl 2015? nagrodami będą ufundowane przez haczyk.pl okolicznościowe puchary.

 
 

Dla najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej przewidziane są nagrody rzeczowe: 1. Ufundowane przez sklep wędkarski Fishing-shop.pl dwa kołowrotki Mikado Blue Carp XS10000

 
 

2. Ufundowane przez firmę Bait Tech 10 zestawów przynęt gumowych.

 
 

3. Ufundowany przez bazę wędkarską "Bagna u Mańka" (Maniek72)- weekendowy pobyt dla laureata i osoby towarzyszącej w gospodarstwie agroturystycznym oraz na łowisku.

 
 
  4. Ufundowany przez Blog Wędkarski "Ryba z Pojezierza" - kołowrotek Robinson Admira 207
 
 
 

5. Ufundowany przez firmę  Robinson - kołowrotek Robinson Admira 207

 

 

 
 

Za trzy pierwsze miejsca w I Turze nagrodami będą okolicznościowe statuetki.

 
 
Lista nagród nie jest zamknięta i będzie się powiększać w kolejnych tygodniach.

 

Dziękujemy sponsorom za ufundowane nagrody, Maryachiemu i całemu gronu redakcyjnemu za trud włożony w opracowanie nowego regulaminu. A teraz już zapraszamy do zabawy w Grand Prix haczyk.pl 2015. Oczywiście można zgłaszać wszystkie ryby złowione od 1 stycznia 2015.

Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby dodać komentarz